color shaq salt series e liquid niebieski lod Materiały - Vigo - meble kuchenne Olkusz, Trzebinia, Katowice, Bielsko-Biała
Start Kuchnie Vigo Współpraca O nas Galeria Kontakt
Start O nas Kuchnie Vigo Galeria Współpraca Kontakt

Zanim

powstanie kuchnia.

Zanim powstanie nowa kuchnia, trzeba podjąć wiele trudnych decyzji, dotyczących jej wyglądu, przyszłej wygody użytkowania, ale też tego jakich materiałów użyjemy do realizacji projektu.

 

Jak wiadomo kuchnia jest inwestycją na lata, musi być więc wykonana z komponentów wytrzymałych o najwyższej jakości. Fronty szafek kuchennych otwierane będą tysiące razy, nierzadko zostaną czymś zabrudzone,blaty będą narażone są na zarysowania i kontakt z wysoką temperaturą , dlatego tak ważnym jest dokonanie właściwych wyborów , tak by kuchnia w pełni spełniała nasze oczekiwania i by każdego dnia , użytkując nasze kuchnie, klienci mieli satysfakcję z podjętych decyzji. 

 

BLATY.

Blaty kuchenne to kropka nad i w każdej kuchni. Przy wyborze blatów, oprócz walorów estetycznych, warto zwrócić uwagę na ich trwałość, tak, aby mogły służyć nam przez długie lata. Niewątpliwie takimi blatami są blaty z granitu, kwarcu czy konglomeratów.

 

blaty dekorem olkusz

 

Dobrze dobrany blat podkreśla styl kuchni, staje się nie tylko miejscem pracy, ale i ozdobą serca domu. Aktualne trendy to dwa kierunki, bardzo cienkie blaty do 2 cm grubości i blaty grubsze 5-6 cm. Takie dwa nurty widać również w fakturach blatów, niezmiennie uznaniem klientów cieszą się blaty kamienne w połysku, ale coraz silniejszą staje się tendencja do zmiany tego wykończenia na wykończenie matowe czyli satynę lub twz. szczotkę. W takich blatach możemy wykonać również zlewozmywaki z tego samego materiału co blat, dzięki czemu, jedno i drugie stanowi całość nadając kuchni lekkości i elegancji . Ciekawe jest również łączenie dwóch grubości blatu w jednej kuchni, dzięki czemu zyskuje ona indywidualną formę lub też łączenie dwóch rożnych materiałów, tak by wyeksponować i podkreślić indywidualność danego projektu.

 

blaty01


W swojej ofercie posiadamy również blaty DuPont™Corian® oraz Montelli® solid surface - kompozyt dekoracyjny, który idealnie sprawdza się jako blat kuchenny. Płyty DuPont są produkowane w procesie odlewania składają się w ok. 1/3 z żywicy akrylowej, a w 2/3 z minerałów naturalnych /Dostępne są w kilkudziesięciu dekorach i grubości 12 mm. Kompozyty łączy się bezspoinowo, co sprawia iż blat wygląda nawet w najbardziej skomplikowanej kuchni jak jeden element, są odporne na wilgoć, nieporowate, higieniczne i odporne na działanie promieni UV, a część z dekorów jest w pełni ter-moformowalna, co umożliwia stworzenie najbardziej fantazyjnych kształtów blatu.

 


Naszą ofertę uzupełniają blaty drewniane, które szczególnie w klasycznych kuchniach dodają uroku całej aranżacji jak również szeroka paleta laminatów chętnie wykorzystywana w realizacjach kuchni nowoczesnych.

 

 

FRONTY.

Co wybrać - sprawdzone materiały czy nowatorskie rozwiązania? Taka decyzja zależy od stylu, w jakim ma być utrzymana kuchnia, preferencji estetycznych i oczywiście względów praktycznych.

 

Fronty lakierowane

Tego rodzaju fronty powstają ze zmielonego na pył drewna zmieszanego z dodatkiem związków organicznych i sprasowanego w wysokiej temperaturze w odpowiednich prasach. To bardzo trwały i podatny na obróbkę materiał - nie zaszkodzi im nawet wilgoć. Lakier tworzy jednolitą, kryjącą, w zależności od naszego wyboru, matową lub błyszczącą powierzchnię. To rozwiązanie jest przeznaczone zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń , w lakierowanym wykończeniu może być wykonana cała kuchnia lub fronty lakierowane mogą być połączone z laminatem lub fornirem.

 

 

Dzięki wykonywaniu frontów we własnej lakierni jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej nietypowe koncepcje naszych klientów i przygotować kolor idealnie pasujący do danej realizacji.


Fronty z płyty laminowanej
Powstają w wyniku połączenia ozdobnej warstwy dekoracyjnej z surową płytą wiórową. Poszczególne warstwy płyty zostają sprasowane w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury, co czyni je bardzo trwałym i wytrzymałym materiałem wykończeniowym.
Szeroka gama kolorów i faktur dekorów umożliwia idealne dopasowanie i zaprojektowanie estetycznych i trwałych rozwiązań w naszych kuchniach. Nieograniczona paleta różnorodnych barw, interesujących deseni i bogactwo zachwycających faktur umożliwia dopasowanie płyt laminowanych do najbardziej wymagających wnętrz, nadając im niepowtarzalny urok. Do produkcji naszych mebli używamy tylko najlepszych laminatów firm EGGER, PFLEIDERER , KRONOPOL.


Fronty szklane

Szklane fronty to chętnie stosowane wykończenie mebli w nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach. Wbrew pozorom jest to bezpieczne i trwałe rozwiązanie. Szkło wykorzystywane w produkcji mebli kuchennych jest na tyle trwały materiałem, iż przetrzyma nienaruszony kolizję nawet z twardymi przedmiotami. Typy szkła jakie stosowane są w nowoczesnych meblach kuchennych to lakobel w połysku, metalac w matowym wykończeniu oraz szkło z nadrukami graficznymi. Niezaprzeczalną zaletą frontów szklanych jest łatwość ich czyszczenia, a dzięki efektowi odbicia światła powiększają także optycznie pomieszczenie. Kolory dostępne z palety RAL, istnieje możliwość jak przy frontach lakierowanych wykonania koloru z poza palety na indywidualne zamówienie.


Fronty fornirowane

Wykonywane są z płyty wiórowej bądź płyty MDF, która następnie jest oklejana warstwą naturalnego drewna - czyli fornirem. Fornir ma grubość od ok. 0,5 mm do 0,8 mm. Warstwa wierzchnia pokrywana jest lakierem, istnieje możliwość wykończenia powierzchni na mat bądź połysk. Zaletą frontów fornirowanych jest powtarzalność struktury ( fornir modyfikowany ) która nie występuje w naturalnym drzewie. Kolekcję fornirów modyfikowanych uzupełniają forniry naturalne o pięknym usłojeniu takie jak Palisander, Jabłoń Indyjska, Orzech Amerykański czy nasz rodzimy dąb.

 

 

Ten rodzaj materiału sprawia iż kuchnia staje się elegancka, ciepła i niepowtarzalna.

 

Fronty drewniane
Możemy wybierać z pośród różnych gatunków drewna, barwionych na różne kolory. Najpopularniejszym materiałem jest klasyczna dębina. Inne rodzaje drewna, wykorzystywane do produkcji frontów meblowych to: czereśnia, jesion i olcha. Fronty drewniane poddaje się różnym rodzajom obróbki, min. wykonuje się na nich ozdobne frezy bądź nadaje się im gięty kształt.

 

 

Popularnym efektem jest też celowe postarzanie drewna, przez żłobienie rys czy patynowanie. Zaletą frontów drewnianych jest to, że można je dopasować właściwie do każdego stylu: nowoczesnego, klasycznego lub vintage. Do naszych kuchni fronty drewniane wykonuje firma Drewpol, największa fabryka frontów drewnianych w Polsce.